English Polish
PALNIKI OLEJOWE I GAZOWE JUNIOR UWAGA PRODUKCJA ZAKOŃCZONA!!!
OILON JUNIOR PRO
HotBoxPalniki olejowe Junior Pro są produkowane w pięciu wielkościach, pokrywających zakres mocy od 17 do 77 kW. Junior Pro jest nowoczesny zarówno pod względem technologii jak i wyglądu. Wykonana z wysoką precyzję głowica oraz precyzyjna regulacja powietrza zapewniają doskonałe spalanie i wysoką efektywność pracy. Paliwem jest lekki olej opałowy o lepkości 4…6 cSt/+20 oC. Podgrzewanie paliwa do 70 st. Celsjusza (model L) zapewnia spalanie najczystsze z możliwych. Wysokie ciśnienie wentylatora zapewnia łagodny i pewny zapłon w każdych warunkach. Junior Pro został zaprojektowany dla łatwej obsługi, łatwego dostępu do części eksploatacyjnych, stosowane są wyłącznie podzespoły o najwyższej jakości, uznanych producentów. Palniki olejowe Junior Pro są produkowane zgodnie z normami europejskimi EN 267 i EN 230.
OILON JUNIOR GAS
HotBoxPalniki gazowe Oilon Junior Gas zostały zaprojektowane do ogrzewania domów jednorodzinnych i do nagrzewnic powietrznych. Paliwem może być gaz ziemny lub LPG (gaz płynny). Palniki są niezawodne i zaprojektowane, jako wysoko wydajne, niskoemisyjne i łatwe do obsługi. Junior Gas wykonywane są zgodnie z normą europejską EN 676 oraz przebadane na zgodność typu potwierdzone znakiem CE.
PALNIKI OLEJOWE, GAZOWE I GAZOWO-OLEJOWE - GRUPA 2 UWAGA PRODUKCJA ZAKOŃCZONA!!
PALNIKI SERII 6 - 26
Palniki serii 6 – 26 to monoblokowe, w pełni automatyczne palniki olejowe, gazowe i dwupaliwowe. Możliwe sposoby regulacji to jednostopniowa i dwustopniowa (H). Jedynie palniki gazowe mogą być wykonane jako ślizgowe dwustopniowe lub modulowane (P). Zakres wydajności 45 - 400 kW. Układ sterowania zintegrowany z palnikiem (nie jest wymagana oddzielna szafa sterownicza).


PALNIKI OLEJOWE, GAZOWE I GAZOWO-OLEJOWE - GRUPA 2A
PALNIKI SERII 50 - 90
Palniki serii 50 – 90 to monoblokowe, w pełni automatyczne palniki olejowe, gazowe i dwupaliwowe. Regulacja dwustopniowa (H). Palniki gazowe wykonywane również jako dwustopniowe ślizgowe lub modulowane (P). Zakres wydajności 200 - 1540 kW. Układ sterowania zintegrowany z palnikiem (nie jest wymagana oddzielna szafa sterownicza).


PALNIKI OLEJOWE, GAZOWE I GAZOWO-OLEJOWE - GRUPA 3
PALNIKI SERII 130 - 280
Palniki serii 130 – 280 to monoblokowe, w pełni automatyczne palniki olejowe (olej lekki i olej ciężki), gazowe i dwupaliwowe. Regulacja dwustopniowa (H), trzystopniowa (T) lub modulowana (M).Zakres wydajności 355 - 3500 kW. Układ sterowania zintegrowany z palnikiem (nie jest wymagana oddzielna szafa sterownicza).


PALNIKI OLEJOWE, GAZOWE I GAZOWO-OLEJOWE - GRUPA 4
PALNIKI SERII 300 - 700
Palniki serii 300 – 700 to monoblokowe, w pełni automatyczne palniki olejowe (olej lekki i olej ciężki), gazowe i dwupaliwowe. Regulacja trzystopniowa (T) lub modulowana (M). Zakres wydajności 770 - 9700 kW. Ten typoszereg palników wyposażony jest w oddzielne szafy sterownicze*.

* - akcesoria.


PALNIKI OLEJOWE, GAZOWE I GAZOWO-OLEJOWE - GRUPA 5
PALNIKI SERII 800 - 2000 ME
Palniki serii 800 – 2000 ME to w pełni automatyczne palniki olejowe (olej lekki i olej ciężki), gazowe i dwupaliwowe. Regulacja modulowana (M). Zakres wydajności 2000 - 22500 kW. Ten typoszereg palników wyposażony jest w oddzielne szafy sterownicze*, układy pompowe* i wentylatory powietrza spalania*.

* - akcesoria


PALNIKI OLEJOWE, GAZOWE I GAZOWO-OLEJOWE - GRUPA 6
LENOX PALNIKI NISKOEMISYJNE (Low-NOx)
Palniki Lenox zostały zaprojektowane dla kotłów energetycznych, spełniających najostrzejsze wymagania w zakresie emisji. Technologia oparta jest o spalanie stopniowe. Paliwo jest dostarczane do różnych stref płomienia. Powietrze spalania jest dzielone do indywidualnie sterowanych stref skrzyni powietrznej a następnie kierowane również do różnych stref płomienia. Taki sposób przepływu paliwa i powietrza powoduje optymalne warunki spalania płomienia a w konsekwencji długi czas pozostawania cząstek w płomieniu i niską emisję. W przypadku, gdy wymagania odnośnie poziomów emisji są bardzo ostre opcjonalnych rozwiązaniem jest recyrkulacja spalin.
PALNIKI S
Typowe zastosowanie palników typu S to kotły wodne i parowe, ale mogą być używane również do innych aplikacji. W palnikach tych istnieje możliwość regulacji powietrza pierwotnego i wtórnego. Powietrze wtórne jest kierowane poprzez system regulowanych zaworów powietrznych, co umożliwia dokładne kształtowanie płomienia, tak, aby optymalnie dopasować go do kształtu paleniska. Dodatkowo, możliwość regulacji umożliwia osiągnięcie żądanych poziomów emisji w paleniskach o różnych rozmiarach i geometrii. Na żądanie, palniki S mogą być wyposażone w pojedyncze lub podwójne lance olejowe, lance gazowe lub pierścienie gazowe.
PALNIKI K
HotBoxPalniki K idealnie nadają się do wielu rodzajów procesów przemysłowych takich jak spalarnie odpadów. Wlot powietrza jest zlokalizowany niecentrycznie, powietrze wprowadzane jest do skrzyni powietrznej tangensoidalnie, co powoduje silne zawirowanie i stabilny płomień. Konstrukcja palnika zapewnia niezawodną pracę w trudnych warunkach. Palniki K mogą być wyposażone w kilka lanc w zależności od ilości stosowanych paliw.
PALNIKI LANCE
HotBoxPalniki typu lance to technologia dla wymagających procesów przemysłowych, na przykład, jako palniki rozpałkowe i wspomagające w kotłach ze złożem fluidalnym. Istotne jest, że podzespoły są odporne na działanie podsypki. Ten cel osiągany jest poprzez optymalizację przepływu przez palnik powietrza czyszczącego i chłodzącego. Gdy palnik jest w gotowości, wszystkie elementy krytyczne (narażone na działanie niekorzystnych czynników) są automatyczne wysunięte z palnika. Niewielka średnica lancy pozwala na zminimalizowanie otworów montażowych w ścianach kotłów.


PALNIKI MORSKIE
Firma Oilon jest jednym z wiodących producentów palników dla przemysłu morskiego.

Najpopularniejszym zastosowaniem dla palników morskich Oilon są kotły parowe w zakresie mocy od 1 do 8 t/h, chociaż palniki moga być stosowane również w kotłach wodnych i nagrzewnicach olejowych. Oilon może dostarczyć również palniki o rozpylaniu parowym o mocy do 63 MW. Nasze palniki mogą spalać praktycznie każde paliwo stosowane w przemyśle morskim: od bezsiarkowych lekkich olejów opałowych do ciężkich olejów o lepkości do 360cSt w 50C. Nasze palniki mogą spalać również szlam ("sludge").

Łatwość uruchomienia i regulacji Palniki Oilon skonstruowane są w sposób maksymalnie ułatwiający uruchamianie i regulację. Wszystkie główne podzespoły są zamontowane na palniku co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. Wszystkie połączenia elektryczne są zlokalizowane w górnej części palnika.

Dlaczego wybrać palnik morski Oilon? Oilon do ponad 40 lat doświadczenia w spalaniu olejów ciężkich, co zapewnia niezawodność pracy palnika. Oilon dostarcza palniki dla przemysłu morskiego od roku 1963. Stosujemy wyłącznie podzespoły najwyższej jakości, międzynarodowych dostawców.


AKCESORIA
OILON PLUS
Oilon PlusOilon Plus – układ filtrujący z automatycznym odpowietrznikiem Odpowietrznik Oilon Plus umożliwia stosowanie jednorurowego układu paliwowego pomiędzy zbiornikiem a palnikiem. Oilon Plus chroni palnik i zmniejsza konieczność częstego czyszczenia i obsługi. Oilon Plus zmniejsza ilość awarii palnika powodowanych przez zapowietrzenie instalacji olejowej oraz zanieczyszczenia paliwa. Zalecamy stosowanie układów jednorurowych.

Filtr z odpowietrznikiem Oilon Plus umożliwia zastosowanie bezpiecznego dla środowiska układu instalacji paliwowej jednorurowej między zbiornikiem a palnikiem. Oilon Plus zabezpiecza palnik i zmniejsza konieczność czyszczenia i obsługi palnika. Oilon Plus zmniejsza ilość awarii palnika powodowanych przez zapowietrzenie instalacji olejowej oraz zanieczyszczenia paliwa. Zalecamy stosowanie układy paliwowego jednorurowego. Przepływ paliwa jest stabilny, ponieważ ze zbiornika zasysana jest tylko taką ilość oleju, jaka jest potrzebna do spalenia. Olej cyrkuluje między Oilon Plus a pompą paliwa i nie powraca do zbiornika, jak to jest w przypadku układu dwururowego.
OILON DOUBLE PLUS
Oilon Double PlusOilon Double Plus został wprowadzony w celu zastosowania w większych instalacjach oraz w przemyśle. W skład układu wchodzą dwa automatyczne odgazowywacze, które umożliwiają wykorzystanie dla palników o mocy nie większej niż 130kg/h lub 1530 kW i pomp paliwa o maksymalnym przepływie 400l/h, jak w przykładowych palnikach KP-80 H i KP-90 H. Double Oilon Plus wyposażony jest w filtr papierowy 70 µm, gwarantujący efektywne filtrowanie zanieczyszczeń.
HOT BOX
HotBoxHOT BOX Filtry, pompy i podgrzewacze w izolowanej obudowie.

Zapewnij bezawaryjną pracę palnika poprzez zastosowanie prawidłowo dobranego układu pompowego. Układ Hot Box gwarantuje filtrowanie i wstępne podgrzewanie paliwa a wyposażony w dodatkowe akcesoria zapewni również prawidłową temperaturę i ciśnienie oleju. Filtry oleju o dużej powierzchni filtracyjnej, zwiększają niezawodność pracy i zmniejszają konieczność serwisowania. Filtry można łatwo otworzyć i oczyścić. Hot Box wyposażony jest w spawane płytowe wymienniki ciepła wykonane ze stali kwasoodpornej. Układ pompowy Oilon Hot Box wyposażony jest w dwie linie filtrująco pompujące. Taka konstrukcja zapewnia prawidłową cyrkulację ciężkiego oleju opałowego. Olej jest podgrzewany do optymalnej temperatury za pomocą gorącej wody, pary lub okresowo prądu elektrycznego. Układy Hot Box, standardowo wykonywane są o wydajnościach od 500 – 2000 kg/h. Układy serii R są przeznaczone głównie do kotłowni olejowych wyposażonych w palniki ciśnieniowe. Dodatkowo produkujemy zestawy, w których wymiennik ciepła wykorzystuje nisko lub wysokociśnieniową parę wodną. Na życzenie, Oilon produkuje również układy o większej wydajności lub specjalnie wyposażone, dostosowane do wymagań klientów.
Projekt i wykonanie PB
Copyright © 2011
palniki gazowe, palniki olejowe, palniki gazowo olejowe, palniki gazowo-olejowe, palniki serwis, serwis palników, service palników, palniki service, servis palników, palniki servis, oilon,Oilon